Sprawozdanie z zielonej szkoły w Kościelisku.

Sprawozdanie z zielonej szkoły w Kościelisku.

            W poniedziałek 19.10.2015r. wybraliśmy się na zieloną szkołę w okolice Zakopanego do Kościeliska. Wzięły w niej udział 32 osoby z mojej klasy, dwóch opiekunów: Pani Renata Łanoszka- nasza wychowawczyni oraz Pani Paulina-z oddziału przedszkolnego.

            W wyznaczonym dniu o godz. 8:30 zebraliśmy się pod Szkołą Podstawową w Sierczy.

Po sprawdzeniu obecności, wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę. Po dwóch godzinach jazdy dotarliśmy do Kościeliska w Zakopanym, gdzie znajdował się nasz ośrodek, który nosił nazwę „Pałac Tatrzański” na ul. Szeligówka 13.

            Następnie rozpakowaliśmy bagaże w przydzielonych pokojach. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się wraz z przewodnikiem na Gubałówkę, na którą wjechaliśmy kolejką, a potem zeszliśmy z niej przez Butorowy Wierch.

Gubałówka jest położona w północno-zachodniej stronie Zakopanego (1126m), jest to polana, z której podziwialiśmy widoki na Zakopane, gdyż w tym dniu była ładna pogoda. W drodze powrotnej przez Butorowy Wierch, który jest najwyższym wzniesieniem Pasma Gubałowskiego podziwialiśmy przyrodę i widoki. Do ośrodka przybyliśmy późnym popołudniem na obiad. W tym dniu mieliśmy również dyskotekę. Cisza nocna była od godziny 22:00, ale nowe miejsce, atrakcje i towarzystwo tak wpłynęło na nas, że trudno było przymknąć oko tamtej nocy.

            Drugi dzień był również wyczerpujący jak pierwszy. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy z panem przewodnikiem na zabytkowy cmentarz,a wieczorem oglądaliśmy zdjęcia 3D z wypraw wysokogórskich oraz zdjęcia regionalne, następnie śpiewaliśmy wspólnie piosenki z całą grupą.

            Trzecim etapem naszego pobytu na zielonej szkole była wycieczka do dolinki tatrzańskiej.Do której udaliśmy się po śniadaniu w środę z panią przewodnik.

Tatrzańskie dolinki to niesamowite miejsca, w których dostrzegamy niezwykłe piękno górskiej przyrody. Szlak którym szliśmy jest bardzo malowniczy, ale w tym dniu były złe warunki atmosferyczne, padał deszcz, ale nasza grupa była silna i odważna, więc nie straszny nam deszcz czy śnieg, szliśmy do przodu z naszą panią wychowawczynią.

Tego dnia również malowaliśmy na szkle różne obrazki. Niektóre nam wyszły bardzo ładnie bo włożyliśmy w tą pracę dużo serca. Na zakończenie dnia była dyskoteka oraz różne zabawy i gry.

            Czwartym punktem naszej wyprawy szkolnej było zwiedzanie Sanktuarium Św. Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, do którego udaliśmy się pieszo.

Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej został wzniesiony w latach 1987-1992. Świątynia została konsekrowana przez Jana Pawła II w czasie VI pielgrzymki do Polski.

W tym dniu były też inne atrakcje takie jak: kręgle (niektórzy pierwszy raz grali, ale była zabawa!), a wieczorem dyskoteka i pakowanie.

            Ostatnim dniem pobytu w Kościelisku był piątek. Tego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną. W miejscowości Siercza byliśmy około godziny 12:00.

            Wyjazd na zieloną szkołę należy uznać za udany. Pomimo chłodnych warunków pogodowych, katarów i chrypki wszystko przebiegało sprawnie i bez jakichkolwiek zakłóceń.

Z przyjemnością wspominamy górskie wycieczki oraz zabytki, które zobaczyliśmy po raz pierwszy.

            Mamy nadzieję, że nasza następna wycieczka na zieloną szkołę będzie również udana i ciekawa jak ta.

                                                                                              Katarzyna Drąg kl. V.

Prezentacja

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status