„Szachowe Mikołajki”

Zdolni szachiści z naszej szkoły wzięli udział w turnieju „Szachowe Mikołajki”, który odbył się 17.12.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 41 w Krakowie. Reprezentacja z Sierczy została podzielona na dwie drużyny. Grupę A reprezentowali uczniowie klas 4-8: Igor Dubiel, Jakub Stepaniuk, Emilie Faudon, Mikołaj Tomera, Kacper Rybiński, Patryk Mól, Jakub Wątroba, Jakub Smoszna, Mateusz Brzęk. W skład grupy B (klasy 1-3) weszli: Jan Michalski, Szymon Guja, Adam Ślusarczyk, Filip Bednarczyk, Filip Bartkowiak, Natalia Wiechczyńska, Góra Lena, Kacper Waśniowski.
Dla niektórych szachistów był to pierwszy poważny turniej szachowy – po raz pierwszy grali z zegarami na czas! Adepci królewskiej dziedziny wykazali się niesamowitym zaangażowaniem – towarzyszyły im ogromne emocje.

Z dumą przedstawiamy wyniki turnieju:
Adam Ślusarczyk z klasy IIa (Grupa B) zajął drugie miejsce.
Filip Bartkowiak z klasy IIc (Grupa B) zajął czwarte miejsce.
Emili Faudon z klasy VII (Grupa A) zajęła czwarte miejsce.
Jakub Smoszna z klasy IVa (Grupa A) zajął piąte miejsce.

Pozostali zawodnicy znaleźli się w pierwszej pięćdziesiątce, co nie było łatwym osiągnięciem, ponieważ w zawodach brało udział ponad stu uczniów. Laureaci otrzymali puchary, medale oraz dyplomu, natomiast wszystkich szachistów odwiedził święty Mikołaj, który rozdał im pamiątkowe książki oraz słodycze.

Link do galerii zdjęć