Kiermasz

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku”.

Słowa tej kolędy wprowadzają nas w cudowny, świąteczny nastrój. Wszyscy przygotowujemy się, by ten jedyny dzień przeżyć wyjątkowo.Tę przyjemną, świąteczną atmosferę można było odczuć podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy. Uroczystość odbyła się 21.12.2011r.o godz. 17.00. Przybyłych gości przywitała pani dyrektor – Renata Bachowska.

W tym roku jasełka można było obejrzeć w wykonaniu najmłodszych, czyli słodkich przedszkolaków. Dzieci błyszczały na scenie jak prawdziwe gwiazdy. Dzielnie wcieliły się w biblijne postacie.

Kolejną atrakcją był występ chóru „Ziarenko” z Podstolic, którym dyrygowała pani Elżbieta Gawor. Występ dziewcząt wypełnił mury szkoły anielskim echem, a przybyłych wprowadził w zadumę.

Po koncercie i wspólnym kolędowaniu odbyła się licytacja. Podczas kiermaszu istniała możliwość zakupienia stroików i innych wspaniałych ozdób świątecznych, które przygotowali nauczyciele oraz uczniowie wraz z rodzicami. Na przybyłych czekał również poczęstunek. Na zakończenie obyło się losowanie.

Jak co roku ten dzień był wyjątkowy.