Konkurs na opowiadanie „Nie uwierzysz, z kim siedziałem w szkolnej ławce”

Konkurs na opowiadanie dla klas IV-VI
Nie uwierzysz, z kim siedziałem/am w szkolnej ławce”

W opowiadaniu obok autora pracy musi pojawić się postać literacka z ulubionej lektury szkolnej*. Maksymalna objętość tekstu to 4000 znaków.

*Lektura, czyli książka omawiana w szkole lub wskazana przez nauczyciela jako lektura dodatkowa np. „Baśniobór”, „Atramentowe serce”, „Władca Pierścieni”, „Harry Potter” etc.

Termin składania prac do 7 czerwca (środa)

Prace należy przesłać na adres mailowy:
w temacie wpisać: Imię, Nazwisko, klasę

Informacje o organizatorze: Od kwietnia do listopada 2017 r. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu będzie realizował projekt pn. „Bajeczne wspomnienia ze szkolnej ławki”, który uzyskał dofinansowanie w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Promocja literatury i czytelnictwa. Więcej informacji na stronie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.