Aktualne (2014/15)

W tym roku nasi uczniowie brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR”. Wynik „bardzo dobry” osiągnęła Natalia Habel i Mikołaj Zabłocki- oboje byli odebrać nagrody na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wyróżnienie otrzymali- Sebastian Giza i Jakub Stepaniuk.

Kangur 1 Kangur 2

W Powiatowym Konkursie Matematyczny „Rachmistrz” pierwsze miejsce i tytuł Rachmistrza klas 4 (na etapie powiatowym) uzyskała Natalia Habel. Zdobyła także tytuł v-ce Rachmistrza Gminy Wieliczka.

R1 R2 R3 R4

I MIEJSCE w Gminnym Przeglądzie Teatralnym „Teatr i My” dla kółka teatralnego „Sierczańskie Gwiazdy” kl. IV-VI oraz główna nagroda aktorska dla Weroniki  Mesterhazy

WP_20150422_002

II MIEJSCE w Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych w Krakowie dla kółka teatralnego „Sierczańskie Gwiazdy” kl. IV-VI oraz  nagroda aktorska dla Klaudii Woźniak

20150613_184931

weronika

22 maja w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Grodkowicach odbył się

XIII Powiatowy „Turnieju Pięknego Czytania”.

W rywalizacji wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.

Czytając przygotowany przez siebie tekst Weronika Mesterhazy zachwyciła nie tylko publiczność ale również członków Jury. Jednakże po przeczytaniu tekstu przygotowanego przez organizatorów

i rozbawieniu wszystkich słuchaczy dosłownie do łez, nie było wątpliwości, że to właśnie jej przyznana  zostanie NAGRODA GŁÓWNA.

Tak też się stało.

Serdecznie gratulujemy Weroniko!

Olga Petko – Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik

Natalia Habel – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik

I MIEJSCE w Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Weroniki Mesterhzay z kl.VI
II MIEJSCE w Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla Weroniki Mesterhazy z kl. VI

III MIEJSCE  w Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Gabrieli Baltaza z kl.VI

21 kwietnia 2015 r. uczniowie Kółka Teatralnego z klasy Ib pod opieką Pani Urszuli Michalik wzięli udział w III Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych „Teatr i my”. Przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. „Przygoda w Stumilowym Lesie” spodobało się jury i zostało uhonorowane III nagrodą w kategorii klas I-III. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu :-)

1

Już od najmłodszych klas bierzemy udział w konkursie recytatorskim. W tym roku uczennica klasy Ib Oliwia Wróbel została wyróżniona w Turnieju Recytatorskim w kategorii klas I-III podczas eliminacji gminnych 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Gratulujemy i życzymy sukcesu w przyszłym roku.

IMG_20150122_102152

Ewa Skoczylas, uczennica klasy V, na zawodach powiatowych (w gminie zajęła II miejsce) wywalczyła w stylu grzbietowym czwarte miejsce.

pływanie

Drużyna dziewcząt w składzie- Łabuda Paulina, Mól Agnieszka i Aleksandra Surówka zajęła 4 miejsce w Gminnych zawodach tenisa stołowego. W tych samych zawodach Aleksandra Surówka zajęła indywidualnie 4 miejsce

tenis stolowy

Drużyna chłopców w składzie: Szymon Dobrzyński, Konrad Kowal oraz Kacper Mączka, zajęła II Miejsce na Powiatowych Zawodach w Badmintona i awansowała do zawodów na etapie wojewódzkim.

badminton

s1 s2 s3 s4

Nazwa konkursu

Poziom

-szczebel

Liczba startujących

Zajęte miejsce

Gminny Przegląd Teatrzyków „Teatr                i my”

16

I m – sce

Gminny Przegląd Teatrzyków „Teatr                i my”

16

nagroda specjalna dla najlepszego aktora w Przeglądzie Teatralnym „Teatr i my”                – Jakub Stepaniuk

Szkolny Konkurs Recytatorski

szkolny

4

II m-sce

Gminny Konkurs Recytatorski

II m-sce

Powiatowy Konkurs Recytatorski

powiatowy

II  m-sce

Jakub Stepaniuk

Konkurs Plastyczny „Dbam                      o bezpieczeństwo swoje i innych”

II  m-sce

Anna Ptak

Konkurs Plastyczny „Dbam                      o bezpieczeństwo swoje i innych”

Wyróżnienie

Laura Kołodziejczyk

Jestem Gałązką Drzewa Genealogicznego

I  m-sce

Anna Ptak

Alfik Matematyczny

ogólnopolski

6

Dwóch uczniów otrzymało nagrody za bardzo dobry wynik (Mikołaj Zabłocki i Jakub Stepaniuk)

Alfik Humanistyczny

ogólnopolski

3

Jeden  uczeń otrzymał nagrodę za bardzo dobry wynik (Jakub Stepaniuk).

Dwóch uczniów otrzymało nagrody za dobry wynik (Mikołaj Zabłocki i Mateusz Kacprzak)

Konkurs Matematyczny „Matematyczny  Kangur”

Międzynarodowy

bardzo dobry wynik –