Biała szkoła w Kościelisku 5-9.12.2016

Mając świadomość, że dłuższe wyjazdy w nowe, ciekawe miejsca stwarzają dzieciom i nauczycielom możliwość zacieśnienia wzajemnych relacji zorganizowana została „Biała szkoła” dla uczniów klas: IIb, IIc i IIIb. Podczas tego 5-dniowego pobytu w cieniu Giewontu uczniowie mieli okazję poznać kulturę i tradycje Podhala, jego mieszkańców, a także przepiękną przyrodę Tatr. Dzięki sprzyjającej pogodzie dzieci mogły zażyć ruchu zjeżdżając na ślizgach, budując śniegowe fortece i – oczywiście – obrzucając się śnieżkami. Piękna pogoda pozwoliła również na piesze pokonywanie górskich szlaków i jednoczesne podziwianie przysypanych śniegiem Tatr. Dzięki wizycie w Muzeum Przyrodniczym Tatrzańskiego Parku Narodowego dzieci w bardzo atrakcyjny sposób poznały tajemnice tatrzańskiej przyrody.
Z uwagi na fakt, iż dla większości dzieci był to pierwszy tak długi wyjazd bez rodziców, pobyt w Kościelisku stał się dla nich także świetną szkołą samodzielności. Końcowy egzamin w tym zakresie zdali na „6” prawie wszyscy 😉
Przebywający na tym wyjeździe uczniowie poprzez wspólną naukę i zabawę na łonie przyrody, wspólne odkrywanie, pokonywanie trudności, wzajemne zmartwienia i radości stali się jedną dużą „kościeliską ferajną”, czemu chętnie dawali wyraz śpiewając hymn „Białej szkoły”:

„W kościeliskiej ferajnie wesoło jest,
w Kościelisku chcę być”

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status