Komu potrzebna jest historia?

4 czerwca 1989 r. Polacy mogli głosować – po raz pierwszy – w częściowo wolnych wyborach od czasów II wojny światowej. Wybory parlamentarne, które odbyły się 30 lat temu, były przełomem. Obóz partyjnej władzy poniósł w nich wielką klęskę, a triumfowała Solidarność i jej przywódca – Lech Wałęsa. Uczniowie naszej szkoły postanowili wspólnie obchodzić to święto i pokazać, to co w historii naszego kraju jest dla nich najważniejsze od roku 1918, czyli roku odzyskania przez nas niepodległości.
W skomplikowane meandry historii wprowadzili nas uczniowie klasy IIb i IIIb przygotowujący rys historyczny Konstytucji 3 Maja. Następnie klasy prezentowały w wybrany przez siebie sposób fakty i biografie dotyczące historii naszego kraju. Pojawili się polscy nobliści, święci, lotnicy „Dywizjonu 303”, najważniejsze bitwy, a nawet złamanie kodu Enigmy.
Mam nadzieję, że każdy uczeń na długo zapamięta tę lekcję historii i nie będzie miał problemu z odpowiedzią na postawione w tytule pytanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Iwona Sampolska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status