Nasze uczennice nagrodzone

W konkursie plastycznym pt. „Wieliczka 2060 – miasto przyszłości” Maria Tuleja z kl. 6c zajęła II miejsce, a Millaray Torreblanca Leiva z kl. 6b otrzymała wyróżnienie.

Prace nagrodzone i wyróżnione są wyeksponowane w formie wystawy podczas Międzynarodowej Konferencji „Samorząd 6.0. Rozwój społeczny – Usługi gospodarcze – Nowoczesne finanse”, którą można oglądać w wielickiej Mediatece w dniach 5-6 czerwca 2023. Organizatorami konkursu jest Miasto i Gmina Wieliczka oraz Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce.
Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego serdecznie dziękujemy za wartościowe prace i gratulujemy wspaniałych pomysłów.

Anna Bochnia

 

Opis pracy Marysi:
„[…] Rozwój miasta polegać będzie na korzystaniu z zasobów naturalnych, w tym retencjonowaniu wody opadowej, wykorzystywaniu energii odnawialnej, tworzeniu ekologicznych budynków w celu zwiększenia komfortu życia mieszkańców. Ekologiczne, nowoczesne budownictwo stanowić będą budynki wykonane z tafli szkła wraz z użyciem paneli słonecznych, na dachach budynków obowiązkowo stosowana będzie naturalna roślinność filtrująca powietrze, która stanowi siedlisko dla owadów, m.in. dla pszczół. Drogi i chodniki będą wykonywane z jasnych, naturalnych materiałów, np. kamienia, który nie będzie się latem mocno nagrzewać. Ruch pieszy i rowerowy będzie dominujący. Nie będzie konieczności budowania dużej ilości biurowców, gdyż w większości ludzie będą wykonywać swoją pracę zdalnie”.

Opis pracy Millaray:
„Miasto Wieliczka, które stworzyłam, jest bardzo duże. Przybyło wiele biurowców i innych budynków, ale nie zabrakło również zieleni. Kopalnię otaczają drzewa, parki oraz place zabaw. Jest także park wodny oraz park rozrywki. Została też wybudowana galeria handlowa która jest idealna dla młodzieży i nie tylko. Place zabaw okrążają nowe ogrodzenia zrobione ze specjalnych ledów. Pasy są również z nich stworzone. Nowo wybudowane metro zastępuje samochody, dzięki czemu jest czystsze powietrze, nie ma tyle wypadków i ludzie mogą oszczędzić pieniądze, które dotychczas wydawali na paliwo. Auta są rzadkością na drogach, ponieważ jeśli ktoś będzie miał samochód, to tylko latający”.

 

newimage(1)

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status