OGŁOSZENIE – „OPATRUNEK NA RATUNEK”

We współpracy z Fundacją Redemptoris Missio rozpoczynamy w naszej szkole akcję „Opatrunek na ratunek”.

W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy.
Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów.  Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić.

Co jest potrzebne?

Opatrunki:

  • gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5 m2 i 1m2
  • kompresy jałowe (wszystkie rozmiary)
  • kompresy niejałowe
  • plastry na rolkach
  • opaski dziane i elastyczne
  • rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary) 

Środki odkażające:

  • płyny do odkażania ran (np. Octanisept, Octedin itp.) 

Drobny sprzęt i urządzenia medyczne:

  • termometry bezrtęciowe
  • ciśnieniomierze
  • pulsometry z paskami

Podarowane opatrunki zostaną do Afryki przewiezione drogą morską, tam misjonarze rozdzielą je między poszczególne misje.

Zbiórka opatrunków w naszej szkole potrwa do 16 czerwca.

Materiały opatrunkowe proszę zostawiać w kartonie w przedsionku szkoły. Każda osoba, która zaangażuje się w akcję otrzyma pochwałę. Proszę więc pamiętać o podpisaniu podarunku swoim imieniem i nazwiskiem oraz wpisać klasę. Wszystkie pochwały zostaną wpisane po zakończeniu zbiórki.

Zachęcamy do włączenia się w akcję!

Szkolne Koło Wolontariatu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status