Pasowanie na ucznia

Ja, uczeń Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy, ślubuję: być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę pilnie uczyć się w szkole, jak kochać swoją Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. 

26 października 2022 odbyła się niezwykle ważna dla życia szkoły uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia wytrwale i starannie pod kierunkiem swoich wychowawczyń: pani Kingi Piotrowskiej, pani Katarzyny Seweryn i pani Marty Żerdy.

Dzieci z klas pierwszych w obecności rodziców oraz dyrekcji szkoły wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zaprezentowały wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, dały się poznać jako młodzi patrioci, gotowi do poznawania Ojczyzny oraz jej historii. Zadeklarowały chęć do nauki oraz pokazały umiejętność pracy w grupie, demonstrując ciekawe układy taneczno-rytmiczne. Podczas występu uczniowie ujawnili swoje talenty.

Występ obserwowała publiczność oraz złożona z uczniów klas starszych komisja, która jednogłośnie stwierdziła, że pierwszoklasiści mogą być przyjęci do grona społeczności szkolnej.

Po uroczystym ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia oraz dekorowanie szkolną tarczą dokonane przez panią dyrektor Małgorzatę Jarosz-Barwińską oraz panią wicedyrektor Zuzannę Pawlicką. Wychowawczynie klas wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy oraz przygotowane przez rodziców naszych pierwszoklasistów upominki w postaci ogromnych ołówków i kuferków ucznia. Po uroczystości odbyło się sympatyczne spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli.

Galeria zdjęć:

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status