Podziemna przygoda klasy Ia

W walentynkowy wieczór dzieci z klasy Ia wyjechały do Bochni, aby spędzić noc w tamtejszej Kopalni Soli. Po zjechaniu windą 250 metrów w głąb  ziemi rozpoczęła się ich podróż w czasie. Dzieci za pomocą wehikułu czasu przeniosły się w lata panowania Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikowi w opowiadaniu historii o dziejach kopalni pomagali spotkani na trasie polscy królowie, kupcy z dalekiej Genui i duch mnicha – Cystersa.

Po przejściu tej historycznej trasy dzieci szybko powróciły do rzeczywistości. Stało się tak za sprawą współczesnych przebojów dyskotekowych, które zabrzmiały na podziemnym parkiecie. Dzieci rozegrały także mecz piłki nożnej oraz tenisa stołowego. Po tych atrakcjach nie pozostało nic innego, jak tylko zasnąć korzystając z wyjątkowego mikroklimatu, gdzie powietrze przesiąknięte jest jodem, a cisza i tajemnicza atmosfera pozwalają na przeżycie wspaniałej przygody. Na podkreślenie zasługuje fakt, że dla wszystkich pierwszoklasistów była to pierwsza noc spędzona bez mamy z dala od domu. Tę próbę samodzielności wszyscy zdali na 5 z plusem☺

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status