Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani”

25 lutego  w Bibliotece Szkoły Podstawowej im Królowej Jadwigi w Sierczy odbyło się spotkanie DKK „Zaczytani”. Uczennice klasy szóstej z pasją dyskutowały o problemach ośmioletniej dziewczynki – bohaterki książki Sophie Scherrer – „Mała Nina”.

W czasie spotkania okazało się, że świat widziany z perspektywy Niny jest bardzo bliski i zrozumiały dla czytelniczek DKK, a pozornie zwykła codzienność potrafi być pełna zawiłości, przygód, marzeń i radości. Dyskusja z pewnością przeciągnęłaby się, jednak czytelniczki przystąpiły jeszcze do konkursu ze znajomości najdrobniejszych szczegółów z opisanych w książce wydarzeń oraz umiejętności wyrażenia swoich własnych przemyśleń na tematy w niej poruszane.

Spotkanie tradycyjnie przebiegło w miłej atmosferze, a na zakończenie rozdano kolejną książkę, o której podyskutujemy już wkrótce.

20170224_135228

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status