Szkolne Koło Wolontariatu w Sierczy

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w warsztatach przeprowadzonym przez panią Berenikę Baranowską z Krakowskiego Centrum Wolontariatu. Uczestnicy szkolenia poznali aspekty prawne wolontariatu, dowiedzieli się, na czym polega struktura działalności charytatywnej oraz odkryli szeroką gamę możliwości, które mają osoby chcące w świadomy i dobrowolny sposób nieść pomoc innym.

Szkolne Koło Wolontariatu liczy około 50 członków. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i pasją angażują się we wszelkie wolontariackie projekty w naszej szkole. Już w najbliższą środę w naszej szkole ruszy sprzedaż domowych wypieków, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na konkretny cel charytatywny. Szczegóły pojawią się wkrótce, prosimy śledzić wszelkie nowinki.