Uczymy i uczymy się

Od stycznia 2017 r. nasza Szkoła z Oddziałami Przedszkolnymi uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Kurs został utworzony z inicjatywy profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, ekspertki w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Przystępując do uczestnictwa w kursie e-learningowym, nasza placówka otrzymała tytuł „Przedszkole uczące się”, a także została przyjęta do elitarnego i prestiżowego Programu Partnerstwa APS skupiającego ponad 240 podmiotów. Celem Programu jest wspieranie placówek edukacyjnych w zakresie wymiany wiedzy, stosowania dobrych praktyk oraz wdrażania nowatorskich działań edukacyjnych. Placówki skupione w Programie Partnerstwa APS można poznać na stronie www.przedszkola-aps.edu.pl

W ramach Programu Partnerstwa APS otrzymaliśmy dostęp do newslettera edukacyjnego z najnowszymi informacjami na temat edukacji przedszkolnej obejmującego m.in.: specjalistyczne artykuły, inspiracje edukacyjne, informacje o trendach w edukacji przedszkolnej, zaproszenia na wydarzenia, informacje o konkursach dla nauczycieli i przedszkoli. Najbardziej aktywni uczestnicy kursu otrzymają nieodpłatne zaproszenie na konferencję lub całodniowe, stacjonarne szkolenie z zakresu edukacji technicznej, które zostaną zorganizowane w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Również formuła kursu jest nie bez znaczenia. E-learning pod postacią wykładów oraz materiału filmowego, z wprowadzania przedstawianych metod w praktyce w grupie przedszkolnej, to innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko ma bardziej przyjazną formę dla odbioru kursu ale także, jak to e-learning, pozwala na większą swobodę w planowaniu nauki  przez słuchaczy kursu.

Akademia Pedagogiki Specjalnej to najstarsza uczelnia pedagogiczna w Polsce, która od  blisko stu lat kształci nauczycieli wszystkich szczebli edukacji. Akademię współtworzyły takie osobistości jak Janusz Korczak, Maria Łopatkowa czy obecny Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status