Ulotka #WolnePowietrzeSiercza

#WolnePowietrzeSiercza to akcja stworzona przez Uczennice i Uczniów klasy VI. Droga do stworzenia ulotek, które zostały rozdane na czwartkowym spotkaniu z Rodzicami nie była łatwa.

Po udziale przedstawicieli klasy w EkoPikniku, który odbył się na placu Skulimowskiego w Wieliczce oraz lekcji poświęconej ekologii, mieliśmy już pewne pojęcie o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem powietrza na jakie należy zwrócić uwagę.

Najpierw należało ustalić najważniejsze punkty projektu – co konkretnie chcemy i możemy zrobić w ramach akcji. Potem zaczęliśmy szukać dobrej nazwy, która oczywiście musiała odnosić się do naszej miejscowości. Powstały pierwsze szkice ulotki, które potem nasza wychowawczyni wykorzystała do stworzenia pierwszego projektu ulotki. Spędziliśmy parę dobrych minut dyskutując o kolorach.

Nasza pierwsza ulotka wyglądała tak:

Miała być dwustronna, zajmować całą stronę A4 oraz składać się na trzy części.  Bardzo ważny był dla nas motyw wiatraka – elektrowni wiatrowej – oraz rowerów – jednego z naszych ulubionych środków ekotransportu.

Od powstania ulotki, która została zaprezentowana również w konkursie, do dnia zebrania minęło kilkanaście tygodni, a nasza ekologiczna świadomość rosła z dnia na dzień. W tygodniu, w którym mieliśmy drukować ulotki nasz wychowawczyni stwierdziła „O nie! Nie będziemy ani trochę ekologiczni jeśli zmarnujemy tyle stron a4 na nasze ulotki”. Zgodziliśmy się, że należy zrobić inny projekt, który będzie można wydrukować w formie mały karteczek- 4 ulotki na jedną stronę a4.
I tak powstał drugi projekt, który ostatecznie trafił do Waszych rąk:

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status