Wycieczka 23.04.2016 – Wysoka 1050 m.n.p.m. – Małe Pieniny

Wysoka to najwyższe wzniesienie Pienin. Leży w Małych Pieninach na granicy polsko – słowackiej. Znana jest również pod nazwą „Wysokie Skałki”. Szczyt zaliczany jest  do Korony Gór Polski.

W wycieczce wzięło  udział 55 osób – 43 dzieci  z klas od I – V (w tym dwoje z oddziałów przedszkolnych), 6 rodziców, 5 opiekunów i przewodnik tatrzański Paweł Krąż. Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości Jaworek,  z której zielonym szlakiem przeszliśmy przez Wąwóz Homole, w stronę  Kamiennych Kręgów i dalej na  Polanę Rówienki do Wysokiej. Na trasie mijaliśmy pierwsze stada owiec  wypędzanych na hale 23 kwietnia w dzień św. Wojciecha   zgodnie z tamtejszą tradycją.   Po wejściu na  skalisty szczyt zabezpieczony  z każdej strony barierkami – mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę  gór. Z Wysokiej niebieskim szlakiem  na granicy polsko – słowackiej kontynuowaliśmy trasę grzbietem Małych Pienin  na Durbaszkę. Pod szczytem w Schronisku PTTK Pod Durbaszką odpoczęliśmy,  rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy kiełbaski.  Następnie przez Wysoki Wierch , Szlachtową zeszliśmy na parking  i około 16.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną. W autokarze  jak poprzednio dzieci wzięły udział w konkursie sprawdzającym poznane ciekawostki z wycieczki. Następnie chętni próbowali swoich sił bawiąc się w „przewodnika”. Podróż zakończyliśmy śpiewając  piosenki.

Punkty Got – Wysoka – Pieniny

Nr grupy górskiej:BZ.08

Jaworki – Wąwóz Homole – 3pkt

Wąwóz Homole – Wysoka(Wysokie Skałki) – 7 pkt

Wysoka (Wysokie Skałki) – Durbaszka – 1 pkt

Durbaszka – Wysoki Wierch – 2 pkt

Wysoki Wierch – Szlachtowa – 4 pkt

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status