Zielona Szkoła – Pieniny – 16-18.04.2018

W dniach 16-18. kwietnia odbyła się wycieczka w Pieniny w której uczestniczyły cztery klasy: IIIA, IVA, IVC i VA.
W ciągu niecałych trzech dni byliśmy w sumie w 13 miejscach!!!
Zwiedziliśmy zabytkową wieś Łopuszną, unikatowy kościółek w Dębnie wpisany na listę UNESCO. Byliśmy na grobie ks. Tischnera i poznaliśmy elementy jego filozofii góralskiej.
Odbyliśmy spacery po Krościenku i Szczawnicy przy okazji degustując wielokrotnie przepyszne lody.
Wspięliśmy się na Górę Wdżar – inne nazwy to Wżar, Żar (przez niektórych uważaną za wygasły wulkan) i przekonaliśmy się, że prawo grawitacji nie zawsze działa. Musieliśmy korzystać z łańcuchów, aby pokonać niektóre etapy tego niezbyt wysokiego wzniesienia.
Przeszliśmy Wąwóz Sopczański oraz Wąwóz Homole, w którym spotkaliśmy Janosika.
Udało nam się też przespacerować wzdłuż Grajcarka oraz Dunajca aż do Przełomu na granicy ze Słowacją.
Podziwialiśmy zaporę w Czorsztynie, gdzie każda klasa zrobiła sobie zdjęcie na którym wydaje się, jakby ze wszystkich stron oblewała ich woda.

W czasie wycieczek towarzyszył nam cały czas przewodnik: Bartosz Janusz – opowiadał nam o miejscach, które akurat odwiedzaliśmy.
Uczniowie dowiedzieli się sporo o kulturze, przyrodzie – faunie i florze Pienin: byliśmy w kilku pawilonach przyrodniczych, gdzie mogliśmy z bliska zobaczyć okazy ptaków, ssaków i gadów żyjących na tych terenach.

Uczniowie wrócili zmęczeni ale zadowoleni.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status