Sukces naszych „Badmintonistów”!

Dnia 15.01.2015 w Koźmicach Wielkich odbył się Gminny Turniej Szkół Podstawowych w Badmintona. Do rozgrywek zgłosiło się sześć zespołów męskich oraz siedem zespołów żeńskich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI.

Skład drużyny dziewcząt: Łabuda Paulina, Mól Agnieszka, Surówka Aleksandra.
Skład drużyny chłopców: Dobrzyński Szymon, Kowal Konrad, Kacper Mączka.

Uczniowie grali systemem pucharowym do dwóch przegranych. Najpierw gra pojedyncza, a później gra podwójna. Należało wygrać w sumie 3 pojedynki aby wygrać cały mecz.
Nasze dziewczęta szły jak burza. Wygrywały pojedynek za pojedynkiem, by w walce
o pierwsze miejsce ulec bardziej doświadczonemu zespołowi z Biskupic. Gdy już wydawało się, że drugie miejsce (premiowane awansem do rozgrywek powiatowych) jest na wyciągnięcie ręki, zmęczenie (prawie 6 godzin turnieju) oraz gorycz pierwszej porażki dały
o sobie znać. Nie udało się pokonać dziewcząt z SP 4 z Wieliczki i musieliśmy zadowolić się trzecim miejscem.  Co, należy pokreślić, jest bardzo dużym sukcesem, gdyż w pokonanym polu zostawiliśmy inne faworyzowane drużyny.

Chłopcy, mimo przegranego pierwszego meczu, wciąż pozostawali w walce
o drugie miejsce.  Świetnie poradzili sobie z pozostałymi drużynami napotkanymi na swojej drodze i w dobrym stylu wywalczyli II miejsce.

W poniedziałek (19.01.2015) drużyna chłopców reprezentować będzie naszą szkołę na Turnieju Powiatowym w Niepołomicach.

Gratulujemy!

Opiekun zawodników: mgr Adam Czerwiński

1 2 3 4 5 6

Dodaj komentarz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status