Projekt eTwinning

Międzynarodowy projekt eTwinning był realizowany w naszej szkole przez cały rok szkolny 2022/2023. Nosił on nazwę „Feel like a writer and be a human rights fighter’, czyli „Poczuj się pisarzem i zostań bojownikiem o prawa człowieka”. Projekt polegał na nawiązaniu relacji z uczniami z partnerskiej szkoły i wypracowaniu wspólnych materiałów w wyniku rozmaitych działań projektowych. Naszym partnerem była szkoła z Grecji – 5th Gymnasio in Chania. Projekt zakładał szereg różnych działań, m.in. wymianę ręcznie robionych kartek świątecznych, projektowanie logo, przygotowywanie plakatów z informacjami o sobie, czy  rozmowę z uczniami z Grecji na forum. Głównym założeniem jednak było wspólne napisanie historyjki w języku angielskim, zilustrowanie jej i opublikowanie w formie elektronicznej książki. Nasza książka została potem przetłumaczona na cztery języki: polski, grecki, hiszpański i francuski. Zapraszamy wszystkich do przeczytania naszych ebooków i do zapoznania się z wszystkimi szczegółami projektu zawartymi w poniższych materiałach.