Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października co roku upamiętniamy utworzenie Komisji Edukacji Narodowej. Było to pierwsze w Europie ministerstwo zajmujące się szkolnictwem. Król Stanisław August Poniatowski i jego doradcy chcieli, aby dzieci i młodzież wychowywano na mądrych obywateli, którzy będą dobrze służyć swojej ojczyźnie. Zakładano nowe szkoły, a stare zmieniano tak, aby można było uczyć w nich w nowoczesny sposób. Pisano na nowo podręczniki i przygotowywano pomoce do nauczania. Zwracano szczególną uwagę na to, by uczniowie poznali matematykę, nauki przyrodnicze, historię i język ojczysty.

Dziś szkoła różni się od tamtejszej, ale wciąż mamy ten sam cel – uczyć się pilnie, aby dobrze i mądrze służyć ojczyźnie. Teraz już wiemy i rozumiemy, co miał na myśli Jan Zamoyski mówiąc: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Oznacza to, że taki będzie nasz kraj, jak zostaniemy wychowani i wykształceni.

W naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej obchodziliśmy 11 października 2019 r. Klasa 3a wspólnie z wychowawczyniami, panią Anetą Batko-Kot i panią Urszulą Michalik przygotowała część artystyczną, a chór szkolny pod batutą pani Moniki Hebdy uświetnił uroczystość wesołymi piosenkami. Na koniec akademii przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Aneta Batko-Kot
Urszula Michalik
Klasa 3a

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status