Warsztaty matematyczne ,,Spotkanie z matematyką”

W dniu 29 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w matematycznych, ferynych zajęciach na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Było to jedenaste ,,Spotkanie z matematyką” dla uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Zajęcia były adresowane do uczniów klas IV-VI i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Z naszej szkoły w warsztatach uczestniczyli uczniowie klas V i VI. Spotkanie podzielone było na trzy części. W części pierwszej uczniowie uczestniczyli w czterech, około półgodzinnych warsztatach. W drugiej brali udział w wykładzie dr Zdzisława Pogody zatytułowanym „Czym bawią się matematycy”. Ostatnią część stanowiło podsumowanie połączone z wręczeniem upominków wszystkim uczestnikom. Tematyka proponowana uczniom na warszatatach była różnorodna i dotyczyła: zagadnień teorii grafów (uczniowie budowali mini ZOO oraz kolorowali mapy), rozwiązywania łamigłówek  ,,Statki”, budowania modeli origami oraz  gier logicznych.

Zajęcia, w których brali udział uczniowie miały na celu przybliżenie matematyki przez swobodną zabawę i działanie. Jesteśmy przekonani, że uczniom naszej szkoły zajęcia się podobały! Mamy nadzieję, że za rok uczniowie z naszej szkoły znów będą uczestniczyć w kolejnym ,,Spotkaniu z matematyką”.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status