Kangur Matematyczny 2019- podział na sale

Podział na sale: Kangur 2019

Lista zapisanych uczestników: Kangur 2019

 

Małopolskie Stowarzyszenie Matematyczne KANGUR ma przyjemność poinformować, że 21 marca 2019 roku odbędzie się w Polsce dwudziesta ósma edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2019

Materiały do przeczytania:

Dodatkowe informacje

Oświadczenie rodzica

Karta odpowiedzi-  Kod Szkoły  KWAX

Konkurs odbędzie się w czwartek 21 marca 2019r. (ze względów organizacyjnych najprawdopodobniej o godzinie 8:00). Zbiórka około 15 minut wcześniej (sala zostanie podana w późniejszym terminie).
Razem ze zgodą  (oświadczeniem rodzica) proszę o przyniesienie 9zł zgodnie z regulaminem konkursu.
Zgody wraz z (najlepiej) wyliczoną kwotę proszę dostarczyć do wychowawcy (w klasach 1-3), P. Barbary Ptak, P. Joanny Major lub P. Kamila Baryczki w nieprzekraczalnym terminie 28 stycznia. Każdy uczestnik zgłoszony w podanym terminie otrzyma układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.

Kwotę za udział w konkursie należy przelać na konto organizatorów przed konkursem, dlatego nie ma możliwość zwrotu podanej kwoty w przypadku nie przyjść na konkurs!
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej:
http://www.kangur-krakow.pl/news.php

Konkurs odbywa się w czterech grupach (w zależności od klasy):
Żaczek: klasy 1 i 2 (nie ma osobnej klasyfikacji dla uczniów klasy 1),

Maluch: klasy 3 i 4,

Benjamin: klasy 5 i 6,

Kadet: klasy 7 i 8.

Zadania z kilku poprzednich lat

Wybrane (ważne) punkty z instrukcji:

Karty odpowiedzi można wcześniej pokazać uczniom; warto też zapoznać uczestników konkursu z instrukcją ich wypełniania – w szczególności z koniecznością stosowania długopisu z czarnym tuszem. W celu uniknięcia pomyłek w czasie konkursu zaleca się ćwiczenie wypełniania kart odpowiedzi na ich kserokopiach.

Po wypełnieniu pierwszej strony karty odpowiedzi przez wszystkich uczestników należy rozdać testy uczniom i od tego momentu liczyć czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań: 75 minut. Nie wolno tego czasu przedłużać. Uczestnik KANGURA nie powinien opuścić sali przez pierwszą godzinę trwania konkursu, a uczestnik ŻACZKA przez pierwsze 40 minut trwania konkursu. W wyjątkowych sytuacjach uczestnik, wychodząc wcześniej, pozostawia test w sali.

Podczas konkursu zabronione jest korzystanie z kalkulatorów i technicznych środków łączności.

Elementem konkursu jest prawidłowe wypełnienie przez uczestników kart odpowiedzi.

Zestawy z zadaniami są własnością uczestników – uczniowie mogą je zatrzymać (wynieść z sali) dopiero po godzinie 10.00 w dniu Konkursu. W szkołach, w których Konkurs skończy się przed godziną 10.00, Komisja Szkolna zbiera zestawy zadań i odda je uczestnikom w późniejszym terminie. – jeżeli u nas w szkole konkurs zaczniemy o godzinie 8 (zgodnie z informacją) to każdy uczestnik podpisze na początku swoje kartki z zadaniami i będzie je mógł odebrać po godzinie 10 tego samego dnia lub w innym dogodnym terminie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status