Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2023

10 października 2023 rok – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest od 1992 roku. Ustanowiony został został przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego z inicjatywy Richarda Huntera. Celem ustanowienia święta jest upowszechnienie polityki zdrowia psychicznego oraz edukację społeczną w zakresie profilaktyki zaburzeń emocjonalnych i psychicznych.

„Zdrowie psychiczne jest uniwersalnym prawem człowieka”, to hasło przewodnie Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w 2023 roku.

Każdy z nas od czasu do czasu boryka się z obniżonym nastrojem i spadkiem formy psychofizycznej. Zawsze warto reagować, gdy dopada nas gorsze samopoczucie i starać się mu przeciwstawić. Jeżeli jednak stres, zły nastrój i przygnębienie trwają zbyt długo, stają się dla naszego organizmu niebezpieczne. Warto zawczasu poznać sposoby, jak sobie z nim radzić by złapać równowagę.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność zadbania o swoje zdrowie psychiczne, uświadomienie, że powinno ona stać się szczególnym przedmiotem zainteresowania wszystkich osób, którym zależy na utrzymaniu harmonijnego zdrowia psychofizycznego.

Zdjęcie wyróżniające: Pexels/Pixabay

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status