Drużynowe Mistrzostwa Gminy Wieliczka SP w Szachach

W czwartek 16 listopada w sali „Magistrat” Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka obyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy Wieliczka Szkół Podstawowych w Szachach w ramach Igrzysk Dzieci. W rywalizacji brały udział drużyny składające się z czterech zawodników w tym co najmniej jednej dziewczynki. Naszą Szkołę reprezentowali (w podanej kolejności): Maksymilian Reczek, Sebastian Zgud, Jakub Smoszna i Anna Ślusarczyk.

Pamiętając wyniki z poprzedniego roku gdzie zajęliśmy 3 miejsce (w Gminie) po cichu liczyliśmy na powtórzenie wyniku.

Turniej był rozgrywany systemem „szwajcarskim” na dystansie 5 rund. Zawody były bardzo emocjonujące m.in. dlatego, że do zawodów powiatowych awansować mogły tylko dwie drużyny. Ostatecznie na koniec zawodów Nasza Szkoła zajęła II miejsce nie przegrywając ani jednego meczy, a 2 remisując z bardzo mocnymi drużynami z SP 3 Wieliczka i SP Koźmice Wielkie. Dodatkowo najlepsze wyniki na swoich szachownicach osiągnęli Kuba i Ania którzy wygrali wszystkie swoje partie.

Już w najbliższą środę zawody powiatowe.

Wyniki:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_7085/results.html?l=pl&tb=202_

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :-)!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status