Egzamin na kartę rowerową – 2018

Za nami kolejne zmagania uczniów klas czwartych, klasy piątej oraz 3 uczniów z klasy szóstej zakończone zaliczeniem ostatniego etapu egzaminu na kartę rowerową. Egzamin teoretyczny obejmował sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie musieli także wykazać się znajomością budowy i wyposażenia roweru oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Pozytywne zaliczenie testu z teorii było warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego.
4 czerwca 2018 r. przeprowadzony został egzamin praktyczny dotyczący umiejętności jazdy na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uczniowie musieli wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, jak i praktyczną znajomością przepisów ruchu drogowego. Egzamin praktyczny rozpoczął się w obecności Pani Dyrektor Małgorzaty Jarosz-Barwińskiej oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, którym dziękujemy za współpracę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którym udało się pomyślnie zdać swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach i życzymy bezpiecznej drogi!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status