II Miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Gminy SP w Szachach

W piątek 16 listopada w Wielickim Magistracie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy Wieliczka Szkół Podstawowych w Szachach w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży. Każdą szkołę mogła reprezentować jedna drużyna (w każdej kategorii) składająca się z 4 osób w tym z jednej dziewczynki.

Naszą szkołę reprezentowali:

  • W Igrzyskach Dzieci- Anna Ślusarczyk, Maksymilian Reczek, Jakub Smoszna, Julia Jarosz,
  • W Igrzyskach Młodzieży: Mikołaj Tomera, Jakub Stepaniuk, Patryk Mól, Emilie Faudon.

Każda zawodnik rozegrał 5 partii. Po zaciętej rywalizacji Nasi uczniowie zajęli VI miejsce w rywalizacji klas starszych (7, 8 klasa) i II miejsce w rywalizacji klas młodszych (klasy 1-6). Tym samym w Igrzyskach Dzieci obroniliśmy miejsce zajęte w zeszłym roku i trzeci raz z rzędu awansowaliśmy do zawodów powiatowych, które odbędą się już w najbliższy poniedziałek!

Warty podkreślenia jest także fakt, że (trochę pechowo) przegraliśmy tylko (1,5:2,5) ze szkołą, która zajęła I miejsce, a pozostałe mecze wygrywaliśmy wynikiem 4:0 (najwyższy możliwy). I miejsce na 3 szachownicy z kompletem punktów zajął Kuba Smoszna, Julia Jarosz na 4 szachownicy zajęła 2 miejsce (4,5 punkta- tylko jeden remis)!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :-)!

II Miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Gminy SP w Szachach

II Miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Gminy SP w Szachach

Więcej: photos.app.goo.gl/k3yYWSTcgXq8uoDa8

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status