Przełajowe Biegi Sztafetowe

23.09.21 w parku Mickiewicza w Wieliczce odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci w konkurencji: Przełajowe biegi sztafetowe.

Jako pierwsze startowały sztafety w ramach rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej na dystansie 1000m. dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice :
Dominika(8b)
Weronika(7c)
Magda(7c)
Noemi(8a)
Oliwia(8b)
Julia(8a)
Po bardzo mądrze poprowadzonym biegu oraz niesamowitej walce do samego końca dziewczyny uplasowały się na 3 miejscu!!! Zdobywając tym samym brązowy medal 🙂 Warto podkreślić, że do konkurencji przystąpiło aż 9 szkół.

Jako drudzy na linii startu stawili się chłopcy którzy również mieli do pokonania ten sam dystans. Nasi reprezentanci biegli w kolejności:
Adam(8c)
Michał(8a)
Marcin (7c)
Adam (7a)
Iwo (8a)
Kacper (8c)

Rywalizacja wśród chłopców była bardzo zaciekła i różnice pomiędzy 2 a 6 miejscem były minimalne…Nasi reprezentanci w końcowym rozrachunku zajęli 6 miejsce, ale biorąc pod uwagę, że w zmaganiach brało udział 10 szkół wynik ten jest świetną bazą pod dalsze starty 🙂

Po oficjalnej części kończącej zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej przyszedł czas na Igrzyska Dzieci.
W sztafecie dziewczyn wystąpiły:
Weronika (7b)
Martyna (5c)
Lena (5a)
Gosia (5a)
Hania (5c)
Marysia (5c)

Po świetnym biegu nasze reprezentantki uzyskały 5 lokatę.

Chłopcy startowali w składzie:
Wiktor(6b)
Kuba(5a)
Przemek(7a)
Kuba(7a)
Janek(6a)
Franek(5c)

Bieg był niezwykle wyrównany a nasi zawodnicy wywalczyli wysokie 4 miejsce.

Podsumowując, zawody okazały się dla naszej szkoły bardzo udane a uczniowie udowodnili, że mimo tak trudnego czasu który za nimi są w sportowej czołówce w regionie :). Jest nam tym bardziej miło gdyż zawody odbywały się w przeddzień „europejskiego dnia sportu szkolnego”.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status