V liga juniorów w szachach- 2018

W sobotę 20 stycznia uczniowie Naszej Szkoły rywalizowali w V lidze juniorów w szachach. Zawody rozgrywane były w Łęgu Tarnowskim na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim. Nasi uczniowie grali w trzech czteroosobowych drużynach:
Szkoła Podstawowa: Ślusarczyk Anna, Reczek Maksymilian, Reczek Witold, Ślusarczyk Adam,
UKS Lider I: Jarosz Julia, Smoszna Jakub, Jarosz Robert, Michalski Jan,
UKS Lider II: Bieszczad Antoni, Kalinowski Karol, Zaporowski Franciszek.
W powodu chorób część chętnych dzieci nie dała rady jechać i niestety jedna drużyna grała w składzie trzyosobowym.
Ponieważ były to rozgrywki drużynowe to za zwycięstwo drużyna otrzymywała 2 (duże) punkty, za remis 1 punkt.
Wszyscy zawodnicy spisali się dobrze. Należy pamiętać, że rywalizowali z zawodnikami urodzonym w roku 2000, a także że część Naszych zawodników dopiero zaczyna swoją przygodę z szachami!
Drużynom SP i UKS I nie wiele brakło do awansu do IV ligi juniorów- dokładnie jeden punkt meczowy więcej dawał awans (drużynie SP) i 2 punkty (drużynie UKS-u), ponieważ mogły awansować 4 drużyny, a zgodnie z regulaminem w IV lidze mogą grać maksymalnie dwie drużyny z jednego klubu.
Gratulujemy i zachęcamy do próbowania swoich się z królewskiej grze.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status