Projekt zintegrowanej polityki bezpieczeństwa

Prezentacja Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa

Prezentacja Tydzień Bezpieczeństwa

W ramach realizowanego projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce i Powiatowym Urzędem Pracy podjęto działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci podczas drogi do i ze szkoły. Od dnia 7 maja 2012 roku na skrzyżowaniu drogi powiatowej z gminną w Sierczy rozpoczęły się dyżury dwóch osób przeprowadzających dzieci przez jezdnię w godzinach porannych i popołudniowych. Akcja została poprzedzona apelem szkolnym, podczas którego Dyrektor szkoły Pani Renata Bachowska zapoznała uczniów z planowanym przedsięwzięciem.

no images were found

„Godność i Prawa Dziecka”

W ramach realizowanego programu pt.:  „Godność i Prawa Dziecka” w naszej szkole w maju 2012 roku została przeprowadzona akcja reklamowa uwrażliwiająca na przestrzeganie praw dziecka pod hasłem „Nasza szkoła jest przyjazna dzieciom”. Uczniowie wykonali prace plastyczne, które zostały umieszczone na specjalnie przygotowanej przez nich wystawie.

100_7071[1] 100_7070[1] 100_7069[1]

100_7067[1]

 

AKCJA CYTRYNA

W piątek 14 września 2012 r. nasza szkoła w ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa zorganizowała akcję pod hasłem „Cytryna”. Dzieci uczestniczyły w kontroli drogowej prowadzonej przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Działania prowadzone były przy skrzyżowaniu w rejonie szkoły. Akcja miała na celu uświadomienie kierującym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych, zwłaszcza w pobliżu szkoły. Większość z  nich doskonale o tych przepisach pamięta. W stosunku do osób naruszających przepisy ruchu drogowego zastosowano działanie wychowawcze – zjedzenie cytryny. Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja wpłynie na wzrost świadomości kierujących o istniejących zagrożeniach w pobliżu szkoły, a tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa dzieci.

 100_7391 100_7395 100_7400 100_7403 100_7407 100_7408100_7389

 

Uroczystość wręczenia Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Dnia 27 września 2012 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.
Certyfikaty wręczali Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty Panem Aleksandrem Palczewskim.
Powiat Wielicki reprezentowała nasza szkoła, która uzyskała certyfikat za podejmowane działania w ramach ZPB, mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na terenie szkoły oraz w jej pobliżu. Certyfikat odebrały Pani dyrektor Renata Bachowska, Pani pedagog Beata Gawenda oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Dominika Chlebda.
W ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa szkoła m. in. uzyskała tzw. „stopkę”, czyli osobę ubraną w charakterystyczny strój i wyposażoną w znak z napisem „stop”, która pomaga dzieciom w bezpiecznym pokonaniu ruchliwego skrzyżowania w pobliżu szkoły.
1 2 3 IMG_3008 IMG_3009 IMG_3038 IMG_3040

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozdanie kamizelek

W trosce o bezpieczeństwo dzieci z naszej szkoły przystąpiliśmy do Programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Jednym z priorytetów programu było zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w czasie drogi do i ze szkoły, zwłaszcza na skrzyżowaniu w pobliżu budynku szkoły. Dnia 5 grudnia 2012 roku odbyło się uroczyste rozdanie kamizelek odblaskowych w kolorze żółtym z logo szkoły wszystkim uczniom oraz dzieciom z oddziałów przedszkolnych. To wszystko udało się dzięki pomocy ze strony Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Pana Artura Kozioła oraz pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce, którego kierownikiem jest Pani Katarzyna Rys. A obecność funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce podczas rozdania kamizelek uświadomiła dzieciom jak bardzo ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie materiałów odblaskowych. Dzieci chętnie założyły otrzymane prezenty i przyrzekły, że będą z nich korzystać, zwłaszcza w jesienne i zimowe dni, gdy na dworze robi się szaro i mgliście. W wydarzeniu tym uczestniczyła też osoba przeprowadzająca dzieci przez przejście dla pieszych na skrzyżowaniu, którą wszyscy doskonale znają i chętnie korzystają z jej pomocy. Pani „Stopka” pełni swoje dyżury dzięki pomocy MGOPS w Wieliczce.

Przybyli goście wyrazili nadzieję, że kamizelki odblaskowe staną się codziennością, a noszenie ich nie będzie tylko obowiązkiem, lecz przyjemnością.

100_8554 100_8561 100_8577 100_8581 100_8583 100_8586 100_8589

Dodaj komentarz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status