Projekty klasy 1

Uczniowie klasy I biorą udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”, realizowanym przez Bank Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie najmłodszych. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu.

W etapie jesiennym dzieci brały udział w dwóch lekcjach:

„Poznajemy warzywa i owoce”.

Uczniowie klasy I chętnie przynieśli na zajęcia różne owoce i warzywa, zarówno te rodzime jak i egzotyczne. Sala lekcyjna wypełniła się nie tylko plonami naszych pól, ale również ich cudowną wonią. Dzieci podczas zajęć wykazały się bogatą wiedzą na temat potrzeby spożywania warzyw i owoców.

„Stawiam na śniadanie”

Przygotowaniem do lekcji „Stawiam na śniadanie” było zadanie dzieciom pracy domowej. Uczniowie dostali karty pracy na których mieli napisać co jedli i pili wczoraj na pierwsze i drugie śniadanie oraz przyniesienie produktów do wykonania zdrowego drugiego śniadania. Jak zwykle wszyscy z zadania wywiązali się wzorowo.

W końcu nastąpiła najciekawsza część lekcji, mali kucharze przystąpili do pracy – przygotowania drugiego śniadania, które potem wzajemnie się częstując, spożyli.

19 18 17 16 15

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy,których w pierwszej edycji było trzy:

„Najciekawszy plakat z hasłem zachęcającym do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów”

11 7 5 12 14

„Strefa aktywności – najciekawsze propozycje zabaw na świeżym powietrzu”

4 9 10 13 20

„Zdobywamy odznakę Super Kucharzyka za najlepszy rysunek drugiego śniadania”

Na wykonanie pracy konkursowej dzieci miały trzy tygodnie, toteż prace które przyniosły , były naprawdę imponujące. W sali dzieci zaprezentowały swoje prace, informując kolegów o tym co najlepiej jeść na śniadanie.

22 21

Rodzice również aktywnie uczestniczyli w projekcie, brali udział w prelekcjach „Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw”, „Bez śniadania nie ma nauczania”, jak również pomagali w pracach konkursowych, dekoracjach, wyposażali uczniów w produkty potrzebne do lekcji.

Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc i aktywne zaangażowanie w realizacji projektu.

Wychowawca klasy
Małgorzata Gintowt