SPOTKANIE EDUKACYJNO-INFORMACYJNE DLA RODZICÓW

W dniu 15 maja br. w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjno-informacyjne dla rodziców, które poprowadziła Pani Marta Jeger-Kęsek – st. sierżant z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

W trakcie prelekcji rodzice mieli okazję zapoznać się z zawartością tzw. walizki edukacyjnej zawierającej przedmioty (czasami bardzo niepozorne), które mogą być wykorzystywane do zażywania, przechowywania i dystrybucji środków psychoaktywnych (narkotyków, dopalaczy). Funkcjonariuszka uwrażliwiała rodziców na sygnały mogące świadczyć o sięganiu przez nastolatków po substancje psychoaktywne: reakcje organizmu, zmiany w zachowaniu i wyglądzie, używanie specyficznego języka – „narkotykowego” slangu młodzieżowego.

Mamy nadzieję, że dzięki nabytej wiedzy rodzice będą mogli baczniej obserwować swoje dzieci, by w porę zareagować na pojawiające się symptomy i ustrzec je przed utratą zdrowia lub życia.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status