Wycieczka do Sandomierza

Maj to piękny miesiąc – szczególnie, gdy można w ciepłych majowych promykach słońca zwiedzać urocze zakątki naszego kraju. Nam niestety nie było to dane. Wycieczka klasy IIb i IIIb w malownicze krajobrazy okolic Sandomierza upłynęła w strużkach deszczu – ale i tak była niezwykle udana!!!

Mogliśmy zobaczyć tajemnicze podziemia Sandomierza i posłuchać miejscowych legend. Zwiedzaliśmy kościoły, spacerowaliśmy po Rynku podziwiając zabytki. Zobaczyliśmy zbrojownię i sale tortur. Mieliśmy okazję spotkać średniowiecznego rycerza, który z zapałem i niezwykłym humorem przedstawił nam życie księżniczek i rycerzy – oczywiście w jego opowieściach, w role aktorów wcielali się uczniowie z klasy IIb i IIIb. Co bardzo ważne tej niecodziennej lekcji historii towarzyszyły liczne wybuchy śmiechu 😊 i zabawnej konwersacji. Zwiedzaliśmy także ruiny Zamku Krzyżtopór w miejscowości Ujazd – przed powstaniem Wersalu był to największy tego typu obiekt w Europie. Zamek oczarował nas swoją architekturą i historią powstawania. Obiekt ten zbudowany na planie kalendarza miał: 4 baszty, 12 sal balowych, 52 komnaty i 365 okien.   Kolejną atrakcją była wizyta w pałacu w krainie bizonów. Zwiedzaliśmy komnaty kurozwęckiego pałacu i wzięliśmy udział w dzikim safari – to przy tym pałacu znajduje się jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości, jednak to co widzieliśmy i czego doświadczyliśmy na pewno pozostanie z nami na długo.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Iwona Sampolska

Małgorzata Gintowt