Kiermasz wielkanocny 2015

Kiermasz wielkanocny 2015

W poniedziałek, 30 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Sierczy, odbył się tradycyjny już Kiermasz Wielkanocny. Od lat biorą w nim udział dzieci z Oddziałów Przedszkolnych, uczniowie szkoły, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się częścią artystyczną. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych oraz zerówek śpiewając urocze piosenki o wielkanocnych zajączkach, świętach i wiośnie. Zaraz po nich na scenie pojawili się uczniowie, którzy wraz z chórem w krótkim przedstawieniu przybliżyli nam tradycję Świąt Wielkanocnych.

Przy tak licznie zgromadzonej publiczności miało miejsce również rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, w którym brały udział dzieci z Oddziałów Przedszkolnych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Laureatami pierwszego miejsca zostali Maja Lembas z grupy I oraz Maciej Windak z grupy VI.

W czasie kiermaszu odbyła się również licytacja wyjątkowych, ręcznie robionych ozdób świątecznych

Po części artystycznej i świątecznych życzeniach złożonych przez panią dyrektor Renatę Bachowską, rozpoczęto wspólne biesiadowanie. Stoły, dzięki pomocy Rady Rodziców, zastawione były przekąskami z jajek, tradycyjnym żurkiem i ciastami. W czasie kiermaszu można było zaopatrzyć się w stroiki i inne wspaniałe ozdoby wielkanocne wykonane wcześniej przez dzieci, rodziców i nauczycieli.

Spotkanie upłynęło w ciepłej, rodzinnej atmosferze, i trwało do późnego wieczora.

no images were found

Dodaj komentarz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status