Restart a Heart

16.10.2014r

Po raz kolejny z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC)  zorganizowany został „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”  pod nazwą >>Restart a Heart<<. Celem tej inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Punktem kulminacyjnym akcji był dzień 16 października, kiedy to uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji i  wzięli udział w pobijaniu  rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy organizowanego przez WOŚP. Punktualnie o godz. 12.00 na sali gimnastycznej  rozpoczęło  się  30-minutowe prowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Działania te prowadzili uczniowie na fantomach otrzymanych od Fundacji WOŚP.  Przedszkolaki do  dyspozycji otrzymały misie – również „potrzebujące pomocy”.  W przygotowania do akcji aktywnie włączyli się uczniowie kl. III, którzy w przededniu akcji uczyli  pierwszoklasistów udzielania pierwszej pomocy. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności, które uczniowie naszej szkoły posiadają pozostaną w nich na wiele lat.

Iwona Sampolska

no images were found

Dodaj komentarz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status