UNICEF POMAGAMY

 Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z międzynarodową, humanitarną organizacją UNICEF. Również w bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy włączyć się w realizację edukacyjnego projektu, pt.: „ Wszystkie kolory świata”. Celem jego jest:

  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.

W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF, piosenkarka –  M. Jeżowska. Tegoroczna odsłona projektu jest jego trzecią edycją. Ubiegłoroczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony szkół i przedszkoli, ale również znanych sportowców i aktorów.

W ramach akcji – uczniowie naszej szkoły z pomocą osób dorosłych przygotowywali charytatywne,  szmaciane laleczki. Są one niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda laleczka ma swoją tożsamość – uczniowie sami wybierali kraj jej pochodzenia, a przez to również kolor skóry, strój,  a także imię i wiek umieszczone w „akcie urodzenia”.

Gorąco zachęcamy Państwa do zaopiekowania się wybraną przez siebie laleczką, w zamian za przekazanie darowizny na rzecz  ratowania życia dzieci    w Sudanie Południowym. Minimalna cena wywoławcza laleczki wynosi 10 zł. Jest to kwota, która umożliwi zaszczepienie dzieci przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie im życia.

W Sudanie Południowym trwa największy kryzys żywnościowy na świecie. Bez podjęcia natychmiastowych działań, 50 tysięcy dzieci umrze z głodu w najbliższym czasie. Dramatyczna walka z czasem trwa! Dzięki naszemu wsparciu możemy zapobiec tragedii.

Sposób w jaki można zakupić laleczkę​​​ – aukcja na Allegro
(nazwa aukcji – UNICEF POMAGAMY! )
termin – 02.02.2015 – 09.02.2015

Czy dawanie jest przyjemne ?

Każdy dorosły zna odpowiedź na to pytanie. Dlatego  swoim postępowaniem uczmy dzieci nie tylko wrażliwości i empatii, ale również czerpania radości z dawania innym, bardziej potrzebującym od nas samych.

tn_DSC_1954 tn_DSC_1956 tn_DSC_1958 tn_DSC_1960 tn_DSC_1962 tn_DSC_1964 tn_DSC_1966 tn_DSC_1968 tn_DSC_1971 tn_DSC_1975-1

Dodaj komentarz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status