Warsztaty matematyczne ,,Spotkanie z matematyką”

W dniu 29 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w matematycznych, ferynych zajęciach na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Było to jedenaste ,,Spotkanie z matematyką” dla uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Zajęcia były adresowane do uczniów klas IV-VI i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Z naszej szkoły w warsztatach uczestniczyli uczniowie klas V i VI. Spotkanie podzielone było na trzy części. W części pierwszej uczniowie uczestniczyli w czterech, około półgodzinnych warsztatach. W drugiej brali udział w wykładzie dr Zdzisława Pogody zatytułowanym „Czym bawią się matematycy”. Ostatnią część stanowiło podsumowanie połączone z wręczeniem upominków wszystkim uczestnikom. Tematyka proponowana uczniom na warszatatach była różnorodna i dotyczyła: zagadnień teorii grafów (uczniowie budowali mini ZOO oraz kolorowali mapy), rozwiązywania łamigłówek  ,,Statki”, budowania modeli origami oraz  gier logicznych.

Zajęcia, w których brali udział uczniowie miały na celu przybliżenie matematyki przez swobodną zabawę i działanie. Jesteśmy przekonani, że uczniom naszej szkoły zajęcia się podobały! Mamy nadzieję, że za rok uczniowie z naszej szkoły znów będą uczestniczyć w kolejnym ,,Spotkaniu z matematyką”.