Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele oraz Pracownicy szkoły!

Rok szkolny, który kończymy 26 czerwca 2020r., jest inny niż wszystkie dotąd. Od końca marca naukę realizujemy zdalnie. Panująca na świecie pandemia COVID-19, dosłownie z dnia na dzień, zmieniła całą naszą edukację. Nic nie było „normalne”, wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania. Napotykaliśmy trudności, nie uniknęliśmy błędów, uczyliśmy się od siebie nawzajem, słuchaliśmy o swoich potrzebach i wyciągaliśmy wnioski. Nie było jeszcze takiego dynamicznego okresu w edukacji. Byliśmy zmuszeni, w tak krótkim czasie, wprowadzić zupełnie inny sposób nauczania. Szybko musieliśmy nauczyć się funkcjonować w nowych warunkach. Słowa link, lekcja online, werbinar stały się naszą codziennością. Reorganizacja funkcjonowania rodzin z koniecznością wdrożenia kształcenia na odległość wywróciła spokój rodzin. Tym bardziej cieszymy się, że z powodzeniem udało nam się realizować kształcenie na odległość.
Dotarliśmy do końca roku szkolnego. Pracowaliśmy wytrwale, zarówno Wy Rodzice, jak i my nauczyciele, ale przede wszystkim Wy, nasi wspaniali Uczniowie i Wychowankowie. Zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją pokonaliśmy przeciwności i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników.
Składamy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły wyrazy wdzięczności za trud, cierpliwość i zrozumienie. Mamy nadzieję, że ten czas nietypowych doświadczeń i nowości edukacyjnych jeszcze bardziej wpłynie na nasze wzajemne relacje i wzmocni współprace.

Życzmy wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu, oby już wszyscy razem w murach naszej szkoły!

Z wyrazami szacunku

Renata Bachowska
Małgorzata Jarosz- Barwińska
dyrekcja Szkoły Podstawowej
im. Królowej Jawigiw Sierczy