V liga juniorów w szachach- 2018

W sobotę 20 stycznia uczniowie Naszej Szkoły rywalizowali w V lidze juniorów w szachach. Zawody rozgrywane były w Łęgu Tarnowskim na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim. Nasi uczniowie grali w trzech czteroosobowych drużynach:
Szkoła Podstawowa: Ślusarczyk Anna, Reczek Maksymilian, Reczek Witold, Ślusarczyk Adam,
UKS Lider I: Jarosz Julia, Smoszna Jakub, Jarosz Robert, Michalski Jan,
UKS Lider II: Bieszczad Antoni, Kalinowski Karol, Zaporowski Franciszek.
W powodu chorób część chętnych dzieci nie dała rady jechać i niestety jedna drużyna grała w składzie trzyosobowym.
Ponieważ były to rozgrywki drużynowe to za zwycięstwo drużyna otrzymywała 2 (duże) punkty, za remis 1 punkt.
Wszyscy zawodnicy spisali się dobrze. Należy pamiętać, że rywalizowali z zawodnikami urodzonym w roku 2000, a także że część Naszych zawodników dopiero zaczyna swoją przygodę z szachami!
Drużynom SP i UKS I nie wiele brakło do awansu do IV ligi juniorów- dokładnie jeden punkt meczowy więcej dawał awans (drużynie SP) i 2 punkty (drużynie UKS-u), ponieważ mogły awansować 4 drużyny, a zgodnie z regulaminem w IV lidze mogą grać maksymalnie dwie drużyny z jednego klubu.
Gratulujemy i zachęcamy do próbowania swoich się z królewskiej grze.