Afrykańska podróż klasy 3a

Dzieci z klasy 3a w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie Czytam z klasą lekturki spod chmurki. Kolejną omawianą przez nas lekturą była książka Łukasza Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika”. Opisane w niej prawdziwe przygody podróżnika Kazimierza Nowaka bardzo zainteresowały dzieci, które mogły poznać wiele ciekawych informacji zarówno o ludziach, ich zwyczajach, jak i o przyrodzie afrykańskiego
lądu.
Opisy przygód Kazika uczniowie z 3a mogli porównać z relacjami współczesnych podróżników. W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy państwa Szuro, którzy również kilkakrotnie przemierzyli Afrykę. W niezwykle interesujący sposób opowiedzieli nam, jak wygląda podróż po tym kontynencie niemal 100 lat później niż uczynił to Kazik. Mimo wielu udogodnień również w dzisiejszych czasach taka egzotyczna podróż to wielkie wyzwanie, ale i możliwość przeżycia przygody życia.
Za zaproszenie nas i umożliwienie poznania Afryki serdecznie dziękujemy Pani Joli i Panu Jankowi!

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status