Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W środę 25 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwalona 3 maja 1791 roku konstytucja była pierwszą ustawą zasadniczą regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.
Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i patriotyzm. Przybliża ona fakty z historii Polski, często zapomniane i pomijane.
Montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem: Izabeli Sagan, Marty Giza–Balawajder oraz Doroty Domalewska-Cespedes oraz wykonaniu uczniów klasy IVc i zespołu wokalnego. Akademia przypomniała wszystkim fakty historyczne i okoliczności związane z uchwaleniem konstytucji. Uroczystość niosła przesłanie również dla nas, że patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby nasza Ojczyzna rozwijała się duchem wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.