Klasa Ia na wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce

Od początku roku szkolnego klasa Ia uczestniczy w projekcie pod hasłem Solna Akademia Dziecięca realizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich. Warsztaty w ramach
Akademii odbywają się co miesiąc w wielickim Zamku lub w Kopalni Soli. Dnia 3 kwietnia pierwszoklasiści uczestniczyli w kolejnych zajęciach z cyklu pt. „Podróżujemy po świecie”, tym razem na trzecim poziomie kopalni, czyli 135 m pod ziemią. Podzieleni na małe grupki, z mapą w ręce zwiedzali kopalnię, zaznaczając na mapie kolejne punkty, słuchali opowieści przewodnika o tym, jak wyglądała turystyka w kopalni w dawnych czasach oraz rozwiązywali zadania i łamigłówki przygotowane przez przewodnika. Na zakończenie wycieczki role się odwróciły – uczniowie, posługując się mapą, mieli samodzielnie poprowadzić przewodnika oraz wychowawczynie do wyjścia. Wszyscy wywiązali się z zadania znakomicie, dzięki czemu bezpiecznie trafiliśmy do wyjścia.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status