KONKURS „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”

13.03.2019r. Uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie. Dzięki ciekawej lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak należy postępować w sytuacjach, gdy do pracy używane są różnego rodzaju maszyny rolnicze.
Pogadankę uatrakcyjniły filmy edukacyjne, które w bardzo obrazowy sposób ukazały niebezpieczeństwa czyhające na dzieci, które nie przestrzegają zasad wpajanych im przez rodziców, podczas prac rolniczych.

Na zakończenie spotkania przedstawiciel KRUS zachęcił uczniów do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem ,„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”, który ma zwrócić szczególną uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.
Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci! Termin nadsyłania prac konkursowych do Oddziałów Regionalnych Kas upływa 29 marca 2019r.

Szczegóły i regulamin: https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/Dokumenty/konkurs_plastyczny_2019/regulamin_kpl_2019.pdf

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status