Krok w stronę samodzielności, czyli zielona szkoła klas 3b i 3c

Wyjazd na zieloną szkołę to dla dzieci wspaniała lekcja przyrody, historii, geografii. To czas, kiedy poznają nowe okolice, osobliwości przyrodnicze, miejsca związane z historią kraju, a także uczą się życia w grupie rówieśników z dala od mamy i taty.

Taką przygodę przeżyli uczniowie klasy trzeciej b i trzeciej c podczas pobytu w Międzyzdrojach. Dzieci, przebywając w jednym z najatrakcyjniejszych zakątków Polski poznały walory Wolińskiego Parku Narodowego z najpiękniejszym odcinkiem polskiego wybrzeża klifowego. Miały także okazję odbyć spacery do punktów widokowych „Gosań” i „Kawcza Góra”, odwiedziły Zagrodę Pokazową Żubrów oraz obserwowały niszczycielską siłę fal morskich w Trzęsaczu. Wielką atrakcją  był rejs statkiem, podczas którego dzieci oglądały m. in. rezerwat ptactwa wodnego wraz ze stanowiskami orła bielika i niezliczone ilości kormoranów.

Podczas pięciodniowego pobytu uczniowie na własnej skórze poczuli także smak wojskowej służby! Zwiedzając Fort Gerharda oraz Podziemne Miasto przenieśli się na kilka godzin w czasie i odbyli bardzo poważne szkolenie wojskowe dające nawet pierwszy historyczny stopień: stali się rezerwistami regimentu!

Te 5 dni pełnych wrażeń, wspólnego odkrywania, przeżywania radości i zmartwień w bezpośrednim kontakcie z naturą było okazją do niebywałego zintegrowania dzieci z obydwu klas, wywołało ich dużą otwartość i dobre relacje. Mamy nadzieję, że chwile te będą w przyszłości wspominać jako jedne z najpiękniejszych!

 

Agnieszka Gabryś, wych. klasy 3b

Małgorzata Wiśniewska, wych. klasy 3c

Tu znajdziecie fotorelację z zielonej szkoły: Zielona szkoła

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status