Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

W piątek 28 października redaktorzy szkolnej gazetki (kl. 5b, 6c)wzięli udział w Targach Książki w Krakowie. Tegoroczna edycja inspirowana była polskim romantyzmem, a hasłem przewodnim stały się słowa Juliusza Słowackiego:

Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba…

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach poświęconych romantycznej malarce Annie Bilińskiej-Bohdanowiczowej połączonych z tworzeniem collage’u. Przechadzając się między stoiskami z książkami, można było poczuć moc, jaką dają książki. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z Nelą – autorką poczytnych książek dla dzieci. Autorskie spotkanie dotyczyło najnowszej książki pt. Nela i wrota Amazonii. Oto, jak zachęcała do przeczytania swojej książki młoda pisarka:
Bardzo się cieszę, że wyruszamy razem na wyprawę do Ameryki Południowej. Rozpoczniemy naszą podróż w środkowej części Argentyny, a następnie będziemy zmierzać do wrót Amazonii w Brazylii.
Przeżyjemy wiele wspaniałych przygód. Zanurkujemy z uchatkami, poszukamy słoni morskich oraz poznamy fantastycznych mieszkańców lasu deszczowego.
Będziemy stąpać po ścieżkach jaguara, poszukamy koati oraz poznamy cudownie kolorowe ptaki. Pakuj się i wyruszaj ze mną do wrót Amazonii!

Kto jest gotowy na taką podróż? Wystarczy tylko zatopić się w lekturze i wyruszyć w piękny świat wyobraźni, bo jak mawiała Wisława Szymborska:

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

A następne targi już za rok!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status