Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 28.09.2018

29 września w całej Polsce co roku obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. Z racji tego, że w tym roku wypadło to w sobotę w naszej szkole obchodziliśmy go dzień wcześniej – w piątek 28 września. W ramach programu „Biedronki” wspierającego czytelnictwo, klasa 2a wraz ze swoimi Paniami przygotowała kilka atrakcji dla uczniów, przedszkolaków, a także dla rodziców i pracowników szkoły. Najpierw dzieci z klasy 2a uczestniczyły w zajęciach, podczas których słuchały opowiadania o Zajęczycy Zuzi z cyklu „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Bohaterka lektury zaopiekowała się niechcianymi jajkami, które kukułka porzuciła w lesie. Przy tej okazji uczniowie poznali zawody i osoby, które w swojej codziennej pracy zajmują się innymi, pomagają im w potrzebie, niejednokrotnie narażając swoje zdrowie lub życie. I tutaj pojawił się gość specjalny (choć znany dzieciom od dawna) – pielęgniarka. Okazało się, że nasza Pani Ania jest z zawodu także pielęgniarką i opowiedziała dzieciom na czym polegała jej praca. Wszyscy słuchali jej z zainteresowaniem i bez sprzeciwu poddawali się „zabiegom”, które okazały się całkiem przyjemne.

Po lekcji pokazowej z pielęgniarką uczniowie klasy 2a zabrali się za swoją „misję” – polegała ona na tym, aby przypomnieć wszystkich jak bardzo ważne jest głośne czytanie dzieciom i aby zachęcić do korzystania z biblioteki starszych kolegów i koleżanek. Tego dnia na każdego, kto odwiedził bibliotekę szkolną i pożyczył jakąś książkę, czekała miła niespodzianka – drobny upominek i coś słodkiego.

Klasa 2a wybrała się też do przedszkolaków, aby poczytać im trochę, a że każdy zna Słodziaki, maluchy słuchały opowiadań z wielkim zaciekawieniem.

Ważnym punktem obchodów Dnia Głośnego Czytania było przypomnienie dorosłym, jaką rolę pełni ono w rozwoju dziecka. Przygotowano ulotki informacyjne na temat pozytywnych stron czytania dziecku lub z dzieckiem – zaznaczmy, że negatywnych stron nie odnaleziono 🙂 Ulotki zostały rozdane rodzicom przedszkolaków i dzieci szkolnych, a także pracownikom szkoły, którzy mają swoje pociechy.

Na koniec dnia pełnego wrażeń, dzieci słuchały opowiadań czytanych przez swoją panią wychowawczynię, chętne osoby wykonywały zakładkę do książki na konkurs i rysowały dalsze przygody Słodziaków w formie komiksu.

Ten dzień był bardzo intensywny, ale i relaksujący, bo choć potrafimy czytać, miło jest czasem zamknąć oczy, posłuchać czyjegoś głosu i puścić wodze wyobraźni…

Pamiętajcie: Czytamy i radość z tego mamy 🙂

Zapraszamy do fotorelacji Dzień Głośnego Czytania

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status