Wycieczka do 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach – oczami Ucznia

25 września 2018 roku z całą klasą wybraliśmy się do 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach.
Gdy dojechaliśmy czekał tam na nas Pan Pułkownik, który miał nas oprowadzić. Najpierw poszliśmy do sali kinowej. Oglądaliśmy tam np.: co się dzieje, gdy auto będzie blisko silnika samolotowego i co jest szybsze auto, czy samolot bojowy.
Pan Pułkownik opowiedział nam następującą ciekawostkę: piloci myśliwców czasami mają pampersy. Po kinie udaliśmy się na górę, były tam różne modele samolotów, zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie i znów zeszliśmy na dół. Gdy wyszliśmy z budynku zobaczyliśmy prawdziwe samoloty, tylko że nie latały. W tym frajda że, do jednego z nich mogliśmy wejść.
Idziemy i idziemy, aż w końcu zatrzymaliśmy się przy wozach lotniskowych. Nasz Gospodarz pokazał nam też miejsce defilad. Widzieliśmy przeróżne rzeczy np. starą wieżę kontroli lotów. Ja nie wiedziałem, że to jest normalne lotnisko w Balicach! Mieliśmy też szansę wejść do hangaru, w którym znajdowały się zepsute samoloty. Pułkownik opowiedział nam o radarze i mieliśmy szansę taki zobaczyć. A na koniec weszliśmy do remizy strażackiej. Największą frajdą dla mnie i dla dzieci było zobaczenie jak Pan Strażak zjeżdżał po rurze. Pan Pułkownik wspomniał też, że największe wozy są ustawione w stronę pasa startowego. Był też konkurs ubierania naszego kolegi Kacpra w strój strażaka. Wycieczka bardzo mi się podobała, chciałbym pojechać tam jeszcze raz!

Marcin Jaszewski
uczeń kl. III b

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status