PSIA LEKCJA W KLASIE 3A

Klasa 3a bierze udział w wyjątkowym projekcie „Psia Lekcja”. Jest to projekt edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa dzieci i psów. Celem projektu jest
• Podniesienie wiedzy o potrzebach psów;
• Wytłumaczenie zwyczajowych zachowań psów;
• Przedstawienie ważnych elementów opieki nad psem;
• Omówienie zachowań ludzi, które mogą być trudne dla psów;
• Podniesienie wiedzy o tym jak obchodzić się bezpiecznie z psem;
W dniu 27 stycznia 2021 roku realizowany był moduł „Mój przyjaciel pies” . Uczniowie 3a obejrzeli film „12 zachowań, które denerwują twojego psa” a następnie podjęli z nauczycielem wspomagającym dyskusję na temat emocji psów i ich potrzeb. Podczas zajęć nauczyciel starał się wytłumaczyć uczniom jak buduje się więź między zwierzęciem a psem, omówiono również istotne elementy relacji zwierzęcia i człowieka takie jak przywiązanie, zaufanie, miłość i bezpieczeństwo. Cała lekcja została przygotowana w oparciu o materiały z projektu „Psia lekcja”. Na zajęciach pojawił się wyjątkowy gość pies terapeuta Lili, którego właścicielem jest nauczyciel wspomagający z 3a. Lili jest specjalnie przeszkolonym psem pracującym z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Lili spędziła z klasą całą środę to był wyjątkowy dzień a 3a czeka ze zniecierpliwieniem na kolejną wizytę czarnej labradorki !

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status