„Śniadanie daje moc” 8.11.2017r.

sniadanie    Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Uczniowie z klas 1-3 i dzieci z oddziałów przedszkolnych po raz kolejny, włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
Oprócz wspólnego przygotowania i spożywania zdrowego śniadania, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak ważną rolę spełnia ten pierwszy posiłek w ciągu dnia.
Podczas rozmów przy wspólnym śniadaniu nauczyciele przypominali także, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a szkodliwe napoje gazowane zastąpić wodą lub sokami.
Program „Śniadanie daje moc” to ważne wydarzenie, które zachęca do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status