Świetlica w Sierczy ma misję: Mega Misję!

mm-white Wraz z końcem roku szkolnego zakończyliśmy w naszej świetlicy program edukacyjny Mega Misja pod patronatem Fundacji Orange. Jest to program skierowany do świetlic szkolnych  a także klas 1-3, wyłonionych w drodze konkursu. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji tak, by uczniowie byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. Uczestnicy Mega Misji poznali m. in.

  • zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i informacji online,
  • podstawy komunikacji i etykiety,
  • aspekty ochrony prywatności i prawa w mediach,
  • wskazówki dotyczące tworzenia i prezentowania własnych dzieł w sieci,
  • pomysły na kreatywne korzystanie z nowych technologii,
  • sposoby na twórczą pracę w grupie.

Dodatkową motywacją do uczestnictwa w tych zajęciach było to, że każde wykonanie zadania wiązało się z otrzymaniem punktów, które wymienione zostały na nagrody.  Dzięki rzetelnemu wykonywaniu wszystkich zadań świetlica otrzymała dwa tablety, fantastyczne książki, audiobooki, gry, a także przybory plastyczne.

Dziękuję wszystkim dzieciom uczestniczącym w Mega Misji za zapał i zaangażowanie, który był siłą napędową do podejmowania kolejnych wyzwań. Mam nadzieję, że po wakacjach nadal będziecie chcieli spotykać się z Julką, Kubą i Psotnikiem (bohaterami programu).
mega-misja

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status