W labiryncie programowania

10 października 2022 w naszej szkole odbędzie się wydarzenie „W labiryncie programowania”, zorganizowane w ramach Code Week.

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

W 2021 roku w wydarzeniach Tygodnia Kodowania wzięło udział 4 miliony uczestników mieszkających w ponad 80 krajach na całym świecie.

Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym

Tydzień Kodowania oferuje wszystkim uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych poprzez zapewnienie szkołom i nauczycielom bezpłatnych możliwości rozwoju zawodowego, materiałów dydaktycznych, wyzwań międzynarodowych i programów wymiany.

Więcej informacji na stronie www.codeweek.eu

Opiekunowie:

mgr Beata Dudek,
mgr Barbara Wiekierak

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status